piątek, 13 czerwca 2014

Be-art dzieciom. Wernisaż pt. Letnie impresje

Patronat IK Magazine


Internetowa galeria sztuki BE-ART exclusive , poszukując partnerów do współpracy polegającej na promocji sztuki i prezentacji dzieł młodych, utalentowanych artystów, nawiązała współpracę z Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie. Rezultatem odbytych spotkań i rozmów jest wspólne przedsięwzięcie które odbędzie się 24 czerwca 2014 roku.
Dzięki uprzejmości Bemowskiego Centrum Kultury, mieszczącego się w Warszawie przy ul. Górczewskej 201, w czerwcowy wtorkowy wieczór, odbędzie się wernisaż prac, reprezentatywnej grupy artystów należących do galerii BE-ART exclusive. Prezentowane prace będą swoim tematem, kolorystyką oraz kształtem, nawiązywać do rozpoczynającego się właśnie lata. Artyści zaprezentują swoje prace z takich dziedzin jak: malarstwo, rysunek oraz metaloplastyka. 

Podczas wernisażu, goście, będą mogli zapoznać się z pracami Barbary Konarskiej, Renaty Dziewońskiej, Sebastiana Krawczaka, Szawła Płóciennika, oraz dekoracji naściennych sprowadzonych bezpośrednio ze słonecznych wysp Haiti. Podczas tego wieczoru będzie także okazja do bezpośredniego kontaktu i rozmowy z artystami. 

Celem tego wernisażu jest prezentacja prac artystów BE-ART exclusive – ale przede wszystkim zbiórka funduszy które zasilą konto łódzkiej Fundacji „Krwinka”. W tym roku (2014) Fundacja obchodzi osiemnastolecie działalności, a powołana została przede wszystkim po to, by wspierać dzieci z chorobami nowotworowymi i ich rodziny. Od początku działalności „Krwinka” objęła opieką ponad 4000 dzieci i całe ich rodziny. Fundacja refunduje koszty związane z leczeniem i rehabilitacją małych pacjentów, ale niesie też pomoc innego typu. Począwszy od socjalnej, przez pedagogiczną, aż po psychologiczną. „Krwinka” ma podopiecznych nie tylko z woj. łódzkiego, ale także z innych części kraju. Najsilniej związana jest z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym nr 4 w Łodzi, ale wspiera też inne kliniki onkologii dziecięcej. 

Gościem honorowym tego wieczoru będzie Ilona Adamska promująca swoją książkę pt. "Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach". Autorka od samego początku , o czym informuje już na okładce książki, postanowiła iż dochód z jej sprzedaży, przekazany będzie na rzecz podopiecznych Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”. Autorka jeździ po całej Polsce i z powodzeniem promuje i sprzedaje swoją książkę, wpierając w ten sposób Fundację z Łodzi.

Internetowa galeria sztuki BE-ART exclusive także pragnie wesprzeć Fundację „Krwinka”. Dlatego też, podczas czerwcowego wernisażu, odbędzie się licytacja jednej z prezentowanych prac. Cały dochód z przeprowadzonej licytacji zostanie przekazany na rzecz Fundacji „Krwinka” z Łodzi. Praca przeznaczona na licytację nosi tytuł „Nieposkromiony”. Jest to rysunek na beżowym papierze fakturowanym w formacie A3. Autorem tego dzieła jest Sebastian Krawczak artysta współpracujący z galerią BE-ART exclusive. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie galerii: www.be-art.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz