piątek, 4 kwietnia 2014

MIĘDZY TRADYCJĄ A NOWOCZESNOŚCIĄ!

Internetowa galeria sztuki Be-Art exclusive to galeria wyjątkowa. Pod swoimi skrzydłami skupia nie tylko artystów malarzy, rzeźbiarzy, rysowników, ale również projektantów mody. Wśród nich - znaną i cenioną projektantkę Dorę Krincy, której specjalnością się unikatowe stroje ślubne, wieczorowe, ale również obuwie i oryginalna biżuteria.
Dora Krincy, która ubierała m.in. Miss Polonię Angelikę Jakubowską, w swoich kolekcjach oddaje istotę kobiecości, z jej tajemnicą, temperamentem i grą żywiołów. W projektach sukien wizytowych i ślubnych splata tradycję z nowoczesnością, etniczną egzotykę z awangardą, łączy element kostiumu historycznego ze współczesną linią. 

Fascynują mnie kostiumy filmowe. W nich szukam inspiracji. Nie zgadzam się na skostniałe konwencje i stereotypy. Lubię odkrywać żywe piękno klasycznych form, które interpretuję w nowoczesny sposób. – tłumaczy projektantka. 

Prezentowane zdjęcia przedstawiają kolekcję sukien wykonanych na zamówienie prywatnych klientek z którymi projektantka współpracuje m.in. w Paryżu, Dubaju, Libanie czy Egipcie.

Są to suknie z wysokiej jakości tkanin, takich jak np. satyny, muśliny jedwabne, koronki z Calais, tafty. Wszystkie ręcznie zdobione koralikami, kamieniami Swarowskiego, piórami strusimi lub futrem z lisa. - wyjaśnia Dora Krincy. 

Projektantka współpracuje z galerią Be-Art exclusive od samego początku jej istnienia.

- Jest nam niezmiernie miło, że wśród artystów naszej galerii mamy laureatkę wielu prestiżowych nagród m.in.: „Złotej Nitki”, „Złotego Guzika”, „Najpiękniejszej Sukni Ślubnej”. Dora współpracowała z największymi, m.in. z francuskim domem mody Cymbeline w Paryżu, gdzie była jedną z czołowych projektantek. Projektowała dla znanej marki Prét-â-Porter w Egipcie – Mobaco. Zaprojektowała stroje dla ekipy Polskiej reprezentacji na targach Expo 2008 w Saragossie. - wyjaśnia Lidia Bąk, właścicielka galerii Be-art exclusive.

Projektantka obecnie mieszka i pracuje w Szwecji. W czerwcu 2013 roku w Sztokholmie odbyła się wystawa jej prac malarskich „Alter ego – the other me”. Z inicjatywy Doroty Krynickiej (bo tak brzmi jej prawdziwe nazwisko) powstało: Stowarzyszenie Kostiumografów Polskich, którego jest głównym założycielem oraz Projekt ICS – International Costume Studio. 

Prace malarskie artystki można obejrzeć i zakupić na stronie galerii BE-ART exclisive www.be-art.pl. Galeria oferuje możliwość zamówienia sukni Haute Couture Dory Krincy, która będzie jedyna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Przygotowana na specjalne zamówienie klientki. 

Jeśli zatem chcesz zaskoczyć, zniewolić i oczarować swoim wyglądem swojego partnera i przyjaciół koniecznie odwiedź stronę galerii BE-ART exclusive www.be-art.pl/exclusive/haute-couture i złóż zamówienie na swoją wymarzoną suknię!

Źródło: I.D. MediaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz