wtorek, 28 kwietnia 2015

Poznaj jury plebiscytu Polskie Lwice Biznesu 2015

Women-in-Business-750x420

Są pełne pasji i ambicji, wytyczają odważne cele, doskonale sprawdzają się zarówno w prowadzeniu i rozwijaniu własnego biznesu, jak i w pełnieniu kluczowych funkcji kierowniczych i zarządczych – takie są współczesne kobiety sukcesu. Plebiscyt „Polskie Lwice Biznesu”, będący inicjatywą „Law Business Quality”, powstał właśnie z myślą o nich.
30 kobiet nominowanych przez redakcję magazynu oraz 10 wyłonionych spośród kandydatek wskazanych przez czytelników będzie miało szansę uzyskać tytuł Polskiej Lwicy Biznesu w jednej z 10 kategorii (Promocja kobiet w biznesie, Innowacja w biznesie, Prawo i finanse, Moda, Zdrowie i uroda, Turystyka i hotelarstwo, Rozwój osobisty, Media, Sztuka i design, Działalność społeczna i charytatywna) oraz zdobyć Nagrodę Publiczności przyznawaną przez Internautów.
unnamed
Bizneswoman będą oceniane pod kątem oryginalności pomysłu na biznes, metod i sposobów realizacji pomysłu, umiejętności budowania relacji z klientami i pracownikami, sposobów pozyskiwania klientów (partnerów biznesowych) inwestorów, PR i promocji własnego biznesu w mediach oraz na podstawie rekomendacji klientów.
Poznaj jury tegorocznej edycji POLSKICH LWIC BIZNESU 2015.
Ilona Adamska – wydawca i redaktor naczelna Law Business Quality i Imperium Kobiet, właścicielka Agencji Wydawniczo-Promocyjnej I.D. Media, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet, laureatka plebiscytu Kobiecy Biznes 2014. Od ponad 10 lat prowadzi z sukcesem swoją firmę, wydając nie tylko magazyny, ale także blogi, portale lifestyle’owe. Pomysłodawczyni Akademii Law Business Quality – inspirujących spotkań dla kobiet sukcesu. Od wielu lat działa społecznie i charytatywnie, wspierając Fundację Sukces oraz Fundację Krwinka. Jest autorką książki „Ona w jego oczach. Znani mężczyźni o kobietach”, za którą otrzymała nagrodę Medialne Smoki 2013. Prywatnie zakochana w koszykówce, teatrze i Bieszczadach, z których pochodzi.
Otylia Jędrzejczak – mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata, mistrzyni Europy, trzykrotna rekordzistka świata, rekordzistka Europy, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski.
Andrzej Blikle- profesor nauk matematycznych i informatyki, członek Rady Naukowej w Instytucie Podstaw Informatyki PAN, członek Europejskiej Akademii Nauk. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym pierwszej w Polsce i drugiej na świecie książki na temat lingwistyki matematycznej. Wykładał m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Berkeley University, Kopenhagen University i Technical University of Denmark, Linkoping University. Dyplomowany Mistrz Cukierniczy, od 1991 r. Prezes Zarządu firmy „A. Blikle Sp. z o.o.”. Jeden z prekursorów formuły franchisingu w Polsce.
Iwona Kossmann – w październiku 2012 roku założyła firmę Kossmann Fashion zajmującą się projektowaniem i produkcją mody biznesowej dla kobiet. Jest autorką i właścicielką marki Kossmann. Do listopada 2011 roku była Prezesem spółki Bonnier Business Polska, wydawcy „Pulsu Biznesu”.W latach 2008-2010 pełniła funkcję Prezesa Deni Cler SA, firmy posiadającej sieć 30 ekskluzywnych butików z odzieżą luksusową i akcesoriami dla kobiet. W latach 2001-2008 zarządzała marketingiem i sprzedażą spółek telekomunikacyjnych w grupie Orange. Pełniła funkcję dyrektora marketingu firmy PTK Centertel, operatora sieci Orange. W 2005 została powołana na Członka Zarządu ds. Marketingu i Sprzedaży (2005-2007), a następnie – po przejęciu PTK Centertel przez TP SA – weszła do zarządu spółki jako Członek Zarządu ds. Rynku Masowego. W latach 2000-2001 pełniła funkcje dyrektora marketingu w Coty Polska. Od 1994 zarządzała międzynarodowymi markami w filiach Coty Polska, Coty Hungary, Coty Germany oraz Unilever Polska (1992-1994). Została wyróżniona tytułem Marketera Roku 2006, a w 2008 – Menedżera Dekady. Ukończyła Szkołę Główną Handlową z tytułem magistra nauk ekonomicznych oraz studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Erazmusa w Rotterdamie.
Marta Wysocka-Fronczek – w 2003 r. złożyła firmę specjalizującą się w doradztwie prawnym i finansowym oraz szkoleniach biznesowych. Zawsze gotowa nieść pomoc innym pracuje jako prawnik pro bono, kierując się zasadą „Ius est ars boni et aequi”. Swoją wiedzą chętnie dzieli się zinnymi, zawsze wspiera i promuje przedsiębiorcze kobiety, z którymi współpracuje. W roku 2009 ukończyła studia podyplomowe Bankowości Centralnej i Polityki Pieniężnej, a dwa lata później studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Laureatka IV edycji konkursu Twoja Wizja Rozwoju Przedsiębiorczości organizowanego przez Business Center Club, Finalistka konkursu „Law Games” organizowanego przez ELSA, PricewaterhouseCoopers, Wierzbowski Eversheds. Stypendystka Szkoły EuroLiderek SEL. Obecnie pracę w kancelarii LEX & FINANCE łączy z funkcją redaktora prowadzącego w Dziale Czasopism Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska S.A., a także jest prawnikiem spółki akcyjnej Dom Kredytowy NOTUS. W ciągu kilku lat przyczyniła się do powstania 300 firm z sektora MŚP, za co w 2013 r. czytelnicy portalu Bankier.pl przyznali jej tytuł „Kobiety Biznesu 2012”. W 2013 r. otrzymała tytuł Ambasadorki Przedsiębiorczych Kobiet.
Agnieszka Śliwka – Gumienna – właścicielka agencji rozwoju marek wyjątkowych – Studio Marki Brandsoul. Inicjatorka i pomysłodawczyni wielu projektów dla małych i średnich firm, takich jak portal-msp.pl, Stylowy Mężczyzna, Karta Przedszkolaka, Karta Lokalnego Biznesu, Akademia Talentów, Marka Sukcesu, Eko Rodzinka, Mały Mistrz Kuchni. Współpracuje na stałe z wieloma firmami z wielu różnych branż (gastronomia, produkty kosmetyczne, motoryzacja, medycyna, turystyka i inne) w których kompleksowo zajmuje się działaniami marketingowymi, sprzedażowymi, PR. Jest autorką artykułów do takich magazynów jak Dla SPA, Law Business Quality, Marketer + i innych. Posiada duże doświadczenie w budowaniu marki, kreowania pomysłów na jej sprzedaż i rozwój, szkoleniach sprzedażowych i rozwoju potencjału pracowników w wielu branżach.
Katarzyna Wicha – od 8 lat związana ze sprzedażą, marketingiem, promocją i organizacją wydarzeń. Współtworzyła oraz wspierała proces wdrożenia na rynek portalu dla branży MICE www.meetingplanner.pl, odpowiadając za sprzedaż i realizację głównych projektów: Fast Date i MICE Tour. Wprowadzając na rynek autorskie projekty zdobyła unikalną i szeroką wiedzę, doświadczenie i kontakty biznesowe. Aktualnie z sukcesami prowadzi i koordynuje działalność Fundacji Twoja Inicjatywa!, w której odpowiada za kompleksową organizację konferencji i warsztatów dla przedsiębiorców, współpracę z partnerami, kontakt z beneficjentami i działania promocyjne. Wolny czas spędza aktywnie m.in. grając w siatkówkę plażową.

Głosowanie internetowe oraz obrady jury trwają do 08.05.2015. Gala finałowa odbędzie się pod koniec maja 2015.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz