piątek, 9 maja 2014

Barbara Konarska Sas

ARTYSTKA WSPÓŁPRACUJĄCA Z GALERIĄ SZTUKI BE ART
www.be-art.pl
https://www.facebook.com/galeriasztukibeart?fref=ts


Barbara Konarska Sas urodzona w Warszawie.Wychowywała się w różnych miastach Polski. W Kołobrzegu ukończyła klasę maturalną Liceum Ogólnokształcącego. W roku 1962 rozpoczęła studia w Państwowej Wyzszej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, uzyskując dyplom w roku 1968. Studia na PWSSP(ASP) na wydziale malarstwa odbyła pod kierunkiem wybitnych profesorów: prof K. Łada-Studnicka, K. Śramkiewicz, St. Borysowski, A. Haupt, Wł. Łajming, W. Frydrych.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo sztalugowe i prace z zakresu architektury wnętrz. Mieszka w Gdańsku. Z Kołobrzegiem związana jest sercem i emocjami, dokąd zawsze z rdością powraca.Pani Barbara ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. 17 wystaw indywidualnych min. w Trollhattan ( Szwecja) koncern SAAB, Sztokholm, Berlin, Chicago,Radom,Gdańsk, Gdynia, Sopot, Zielona Góra.
Udział w wystawach i konkursach krajowych i międzynarodowych. Polska; Radom, Gdańsk, Zielona Góra ( Złote Grono) Warszawa ( Zachęta) , Warszawa - Muzeum Niepodległości (Galeria autoportretu współczesnego), Poznań, Bydgoszcz, Kraków, Opole, Sopot, Kołobrzeg. Niemcy; Berlin, Manchaim, Ehental, Neustrelitz. Ukraina; Kijów. Czechy;Praga. Austria.
Artystka o sobie:

(..) "W moich obrazach podejmuję min. problematykę człowieka - refleksje nad jego naturą, nad przemijaniem. Ludzie, pragnąc żyć, coraz częściej przybierają maskę i udają kogoś innego. To pomaga im przetrwać! Ale czy tak być powinno? Poszukuję prawdy nie o danej jednostce, lecz o człowieku w ogóle. W moich ostatnich pracach jest coraz więcej symboli, niedopowiedzeń, które ukrywają inne możliwości interpretacji. Odwołuję się nawet do strefy podświadomości. Maluję osobiste niepokoje, emocje, starając się być w zgodzie z własnym doświadczeniem i przeczuwanymi potrzebami."
fragment z listu artystki do prof. dr. hab. Adama A. Zycha


Nagrody i wyróżnienia: min. Grand- Prix za portret na Biennale Portretu Współczesnego w Radomiu i madal. Wyróżnienie na Biennale Sztuki Gdańskiej i madal ERA-ART.

W zakładce usług dodatkowych Exclusive znajdą państwo ofertę, umozliwiającą wykonanie portretu na zamówienie.


Prace Barbary Konarskiej Sas znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz zbiorach muzeów w kraju i za granicą.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz