wtorek, 27 maja 2014

Przedsiębiorcza mama na Saskiej Kępie

Patronat medialny IK Magazine


25 maja w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie spotkają się aktywne zawodowo matki, które ze swoich pasji uczyniły sposób na życie i zarabianie. Kobiety pragną podzielić się swoją historią z innymi, aby pomóc im uwierzyć we własne możliwości, pozytywnie zainspirować i zmotywować do działania.

Celem wydarzenia jest wypromowanie aktywnych postaw poprzez pokazanie wzorców godnych do naśladowania. Przedstawienie sylwetek i historii ambitnych bohaterek, które skupiły się na swoich zainteresowaniach i na nich zbudowały sukces zawodowy i społeczny ma za zadanie uświadomić wszystkim mamom jak ważny jest talent, silna wola, odwaga i determinacja w działaniu. 

Bardzo często po urodzeniu dziecka kobieta nie ma możliwości powrotu do poprzedniej pracy z powodu zwolnienia lub chęci pogodzenia wychowania dzieci oraz kariery zawodowej. Coraz częściej zatrudnione w wielkich korporacjach, niezadowolone z warunków pracy matki podejmują decyzję o odejściu i zakładają własną działalność. Nie chcą pracować dla innych, siedzieć po godzinach w biurze. Pragną być niezależne. Postanawiają pracować dla siebie i realizować się we własnej firmie, spełniając swoje marzenia. 

Wokół takich postaw i decyzji koncentruje się tematyka wydarzenia ,,Przedsiębiorcza Mama”. Podczas imprezy czeka nas wiele atrakcji. Organizatorzy przygotują dwanaście stoisk aktywnych kobiet, które zaprezentują swoje towary lub usługi oraz podzielą się wrażeniami i doświadczeniami odnośnie prowadzenia biznesu. Dowiemy się, co ich motywowało, jakie napotykały trudności i jak sobie z nimi radziły. W planach jest także punkt konsultacyjny, w którym uczestniczki będą mogły zasięgnąć porad na temat zasad przyznawania dotacji unijnych i wsparcia pomostowego na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. 

Na wydarzenie zostali zaproszeni również przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji publicznych oraz inkubatorów przedsiębiorczości i aniołów biznesu, którzy wspierają przedsiębiorcze mamy poprzez szkolenia i warsztaty, oferują kobietom pomoc merytoryczną i finansową oraz szeroko rozumiane wsparcie. Dla uczestników przewidziana jest loteria z nagrodami, a dla dzieci zabawy z animatorem. Dodatkową atrakcją będzie pokaz taneczny przygotowany przez Gaba Dance Studio. 

Organizatorzy, partnerzy, patroni wydarzenia: 
• Fundacja Sukces - Centrum Rozwoju Kompetencji Społecznych 
• Klub Kultury Saska Kępa
• Internetowa Poradnia Mama Sama
• Imperium Kobiet 
• Law Business Quality 
• Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości 
• Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe
• Mamopracuj.pl 
• Radio Dla Ciebie 
• Kongres Kobiet 
• Gaba Dance Studio3 komentarze:

  1. Popieram takie akcje! Wiele kobiet decyduje się na zostanie w domu, ale trudno się dziwić, skoro Państwo samo do tego namawia

    OdpowiedzUsuń
  2. Powrót do normalnego trybu pracy w korporacji po macierzyństwie pewnie nie jest łatwy dlatego popieram wszelkie sposoby wsparcia matek w zakładaniu własnych działalności gospodarczych.

    OdpowiedzUsuń
  3. Po urodzeniu drugiej córki stwierdziłam, że w końcu spełnie swoje marzenie i założę własną działalność. Oczywiście mam troche małą wiedzę jeśli chodzi o sprawy związane z podatkami, ale na szczęście mam już na oku świetną kancelarię

    OdpowiedzUsuń