poniedziałek, 17 marca 2014

Dzieło czy artysta?

Wyjątkowa galeria sztuki Be-Art exclusive


Émile Zola twierdził, że „sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty”, dlatego internetowa galeria sztuki BE-ART exclusive postawiła na indywidualizm artystów oraz niepowtarzalność dzieł prezentowanych na stronie www.be-art.pl.

Galeria istnieje po to, by zaspokoić potrzebę posiadania rzeczy pięknych i niepowtarzalnych. Oferuje szeroki wybór dzieł sztuki i dekoracji zarówno dla najbardziej wymagających koneserów, jak i ludzi praktycznie podchodzących do współczesnego wystroju wnętrz. Prezentuje prace z takich dziedzin jak malarstwo, rysunek, grafika, fotografia artystyczna, rzeźba oraz ceramika dekoracyjno-użytkowa. 

Rok temu stwierdziłam, że stabilizacja związana z prowadzonym przeze mnie zawodem, nie w pełni mi już wystarcza. Zapragnęłam nowych wyzwań. Chcąc wykorzystać doświadczenie projektanta wnętrz oraz wykształcenie związane z zarządzaniem i ekonomią, postanowiłam stworzyć coś nowego, coś co połączy w jedno moją dotychczasową pracę , pasje i wykształcenie. W ten sposób powstała internetowa galeria sztuki BE-ART exclusive. Ideą jaka przyświecała powstaniu tej galerii, było stworzenie internetowej firmy, która zrzeszałaby artystów: bez względu na ich wiek oraz wykształcenie. Dla nas liczy się talent i to, co dany artysta ma do zaoferowania naszym potencjalnym klientom. – wyjaśnia Lidia Bąk, ekonomistka, projektantka wnętrz, założycielka galerii Be-Art exclusive

Lidia Bąk, pragnie zebrać jak najwięcej uzdolnionych artystów, zdejmując z nich ciężar poszukiwania klienta, promując ich twórczość w Polsce i za granicą, co pozwoli im w pełni poświęcić czas na działania twórcze. 

- Mamy w naszym gronie samouków, którzy tworzą wyjątkowe dzieła sztuki, ale również doświadczonych artystów, mających na swoim koncie spektakularne sukcesy w Polsce i na świecie. Chcemy pomóc „naszym” artystom dotrzeć do klienta, znaleźć nowe rynki zbytu dla ich wyjątkowych dzieł – dodaje Lidia Bąk.

Be-Art exclusive promuje artystę, a nie jego konkretny produkt. Chce dotrzeć do klienta, który doceni indywidualność i wyjątkowość danego dzieła; do klienta świadomego faktu iż prawdziwa wartość sztuki wyrażona jest w jej cenie oraz gotowego zainwestować w nią. W galerii znajdują się rzeczy jednostkowe, unikalne, tworzone w pojedynczych egzemplarzach. 

Czym na tle innych galerii wyróżnia się Be- Art exclusive
Nasza galeria zajmuje się sprzedażą dzieł ale także szeroko rozumianą promocją artystów z nami współpracującymi. Chcemy stać się ogniwem łączącym artystę i klienta. Oferta BE-ART stanowić ma zbiór wyjątkowych dzieł, dla wyjątkowego odbiorcy. Zakupione u nas prace, są przed wysyłką do klienta, sprawdzane pod względem zgodności z zamówieniem, autentyczności i braku uszkodzeń, wówczas dopiero, dzieło opatrzone w firmowe logo, wysyłamy do odbiorcy. Chcemy aby nasz klient otrzymał ekskluzywny produkt wraz z ekskluzywną usługą. Chcemy aby poczuł się On kimś wyjątkowym i wartościowym. Kimś, kto zakupił przedmiot warty swojej ceny. – tłumaczy Lidia Bąk

Wśród artystów, których promuje galeria znaleźć można prace cenionego rzeźbiarza i malarza Wita Bogusławskiego, mającego na swoim koncie liczne wystawy w Warszawie, Londynie, Brukseli, Istambule; Dory Krincy – projektantki mody, malarki, założycielki Stowarzyszenia Kostiumografów Polskich, aktualnie tworzącej w Szwecji;Tomasza Czerwińskiego, który tworzy drewniane dzieła sztuki za pomocą techniki, polegającej na artystycznym toczeniu drewna oraz jego zdobieniu ( zw. pirografią). Pomimo iż jest on samoukiem - śmiało może być nazywany mistrzem w sposobie zamiany zwykłego kawałka drewna w przedmiot o wysokiej wartości artystycznej; praceEwy Pohlke - uczestniczki wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Japonii, Szwajcarii, Niemczech, Rosji, na Białorusi, organizatorki projektów artystycznych, plenerów, warsztatów, wystaw i imprez kulturalnych; oraz innych.

Więcej o galerii i artystach na: www.be-art.pl 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz